Meet the slate of Democrats running all across Washington County to represent YOU!

Please get to know all the candidates, support them financially where you are able, and volunteer with their campaigns starting now. 

Voter engagement is how we win elections - registering voters today and talking about the issues between now and Election Day is key!

County Executive Offices

COUNTY JUDGE

Josh Moody

All Washington County

COUNTY CORONER

Roger W. Morris

All Washington County

    County Legislative Body
    View the JP District Map HERE

    JUSTICE OF THE PEACE 1

    Sarah Hampton

    Tontitown, Elm Springs

    JUSTICE OF THE PEACE 4

    Aaron Howerton

    Rodeo grounds, NTI, Parson Hills Elementary, AQ Chicken

    JUSTICE OF THE PEACE 7

    Sherry Main

    Wedington Woods, Catfish Hole, Lake Wedington

    JUSTICE OF THE PEACE 10

    Amanda Foster

    Farmington Schools, Fayetteville Boys & Girls Club, Briar Rose Bakery, Creekside Park

    JUSTICE OF THE PEACE 14

    Dawn Cannon

    West Fork, Greenland, Ozark Folkways, Winslow

    JUSTICE OF THE PEACE 2

    Roger Brooks

    W Springdale, Walker school, Randall Tyson park

      JUSTICE OF THE PEACE 5

      Dawn Cate-Bonner

      Sonora, Spring Valley, Goshen

      JUSTICE OF THE PEACE 8

      JP Shawndra Washington

      Agri Park, Garland, UA

      JUSTICE OF THE PEACE 11

      JP Suki Lin Highers

      Wilson Park, central Fayetteville

      No R opponent

      JUSTICE OF THE PEACE 15

      Ash Lee Hicks

      Mission & Crossover, Elkins Farmers Market, Pig Trail & Lake Sequoyah

      JUSTICE OF THE PEACE 3

      Justin Meeks

      North Springdale, Neal's

      JUSTICE OF THE PEACE 6

      Michael B. Mapa

      Black Oak, far N Fayetteville, Electric Avenue

      JUSTICE OF THE PEACE 9

      Beth Coger

      North East Fayetteville

      No R opponent

      JUSTICE OF THE PEACE 12

      JP Evelyn Rios Stafford

      Mt. Sequoyah, Court House, Baum Stadium, Dickson Street,  Yvonne Richardson Center

      County Constable Office

      DISTRICT 2 CONSTABLE

      Constable John M Brooks

      All Washington County

        State Representative Districts

        DISTRICT 9

        Diana Gonzales Worthen

        DISTRICT 19

        Paula Irwin

        DISTRICT 22

        Rep. David Whitaker

        DISTRICT 11

        Rey Hernandez

          DISTRICT 20

          Rep. Denise Garner

          DISTRICT 25

          Caitlin Oxford

          • https://www.facebook.com/Caitlin-Oxford-for-Arkansas-State-Representative-District-25

          DISTRICT 18

          Monique Jones

          DISTRICT 21

          Rep. Nicole Clowney

          State Senate Districts

          DISTRICT 30

          Senator Greg Leding

          DISTRICT 31

          Lisa Parks

          State Constitutional Offices

          GOVERNOR

          Chris Jones

          STATEWIDE

          SECRETARY OF STATE

          Anna Beth Gorman

          STATEWIDE

          COMISSIONER OF STATE LANDS

          Darlene Goldi Gains

          STATEWIDE

          LIEUTENANT GOVERNOR

          Kelly Ross Krout

          STATEWIDE

          STATE TREASURER

          Pam Whitaker

          STATEWIDE

          ATTORNEY GENERAL

          Jesse Gibson

          STATEWIDE

          AUDITOR OF STATE

          Diamond Arnold-Johnson

          STATEWIDE

            Federal Offices

            US SENATE

            Natalie James

            STATEWIDE

            HOUSE DISTRICT 3

            Lauren Mallett-Hays

            Congressional District 3

            MAP